2011

 

ReittiHärveli minne joukkueet voivat piirtää kulkemansa reitin löytyy nyt linkistä http://www.saunalahti.fi/~lata/cgi-bin/reitti.cgi

Alla olevan listan mukaisesti joukkueet voi valita oikean radan jota piirtää härveliin. Jos valitsee  oikean radan niin rataa kulkeneiden joukkueiden nimet näkyvät ja ovat valittavissa piirtämistä varten.

Ratansa piirtäneet saa yhtaikaa kulkemaan kartalla.

Now teams have chance to draw the route they made to be visible for others in ”ReittiHärveli”, see the link above.

Please select your Track ( rata ) from the list below to create your route.

Rata 1
   1.   Team Backman 3HO                            2.32.35

  Rata 2

   1. Risukulman Sisu 2 3HO                         2.41.41

  Rata 3
   1. Team 94 3HO                                   2.47.03
   2. Pirttiojat(X;V) 6HO                           5.17.34  +2.30.31
   3. Noutajat(W) 6HO                               5.26.49  +2.39.46

  Rata 4
   1. A-perhe 3HO                                   2.47.28

  Rata 5
   1. P.P. 3HO                                      2.49.03

  Rata 6
   1.  THE LAMPAISET 3HO                            2.51.10

  Rata 7
   1.  Hallden SK II 3HO                            2.51.47

  Rata 8
   1. Pirttikumpu 3HO                               2.52.26

  Rata 9
   1. Kölhi-Levänen 3HO                             2.52.20

  Rata 10
   1.  Team 2U2 3HO                                 2.55.57

  Rata 11
   1. HBM-OK 3HO                                    2.58.07

  Rata 12
   1. HU-46 3HO                                     2.58.46

  Rata 13
   1. TomiTimo(M) 6HO                               5.15.45

  Rata 14
   1. Voihyvät Sylvit(W;V) 6HO                      5.33.57

  Rata 15
   1. MarLen(W;V) 6HO                               5.34.09

  Rata 16
   1. Liekkitiimi(M) 6HO                            5.37.32

  Rata 17
   1. Vuorenpeikot(X) 6HO                           5.39.29

  Rata 18
   1. Mile-Sport(X;V) 6HO                           5.50.38

  Rata 19
   1. Piisami(M) 6HO                                5.45.21

  Rata 20
   1. Sirai-Lahti(W;V;SV) 6HO                       5.46.07

  Rata 21
   1. Zed KiviPää Challenge(M) 6HO                  5.48.24

  Rata 22
   1. H-Team(X) 6HO                                 5.49.29

  Rata 23
   1. kohti ääretöntä ja sen yli(X) 6HO                  5.50.32

  Rata 24
   1. Jumi(W) 6HO                                   5.51.50

  Rata 25
   1. Tyykikylän Blues(X) 6HO                       5.51.53

  Rata 26
   1. Team Hikisol(M) 6HO                           5.57.57

  Rata 27
   1. Legenda(X) 6HO                                6.01.43

  Rata 28
   1. Huhtala(X) 6HO                                6.06.47

  Rata 29
   1. AavXoo(X) 6HO                                 6.09.52

  Rata 30
   1. Luontokerho(M;V) 6HO                          6.10.16

  Rata 31
   1. Team Tequila(X) 6HO                           6.31.29

  Rata 32
   1. BESAME MUCHO(X;V) 6HO                         7.29.56

  Rata 33
   1.   Socorro(X) 12HO                             9.35.56

  Rata 34
   1.  Duet Sinilga(X;V;SV) 12HO                   10.47.26

  Rata 35
   1. Rogaining.spb.ru(M) 12HO                     10.53.47

  Rata 36
   1.  Vika Suunta(M) 12HO                         10.59.32

  Rata 37
   1. Ruutiduo(W;V) 12HO                           11.03.17

  Rata 38
   1. Azimut-NT(W;V;SV) 12HO                       11.19.32

  Rata 39
   1.  Värisevät setämiehet(M) 12HO                 11.20.32

  Rata 40
   1. Spectr(X;V;SV) 12HO                          11.24.40

  Rata 41
   1. Tio Mila Svindlar (X;V) 12HO                 11.29.05

  Rata 42
   1. Raisu Lumous(X) 12HO                         11.32.05

  Rata 43
   1. Risukulman Sisu 1(X) 12HO                    11.32.10

  Rata 44
   1. Taganay(X) 12HO                              11.32.25

  Rata 45
   1.  St.Petersburg-1(M;V) 12HO                   11.35.17

  Rata 46
   1. Sipoonkorven Pummaajat(M) 12HO                 11.35.34

  Rata 47
   1.  Endurance(M;V) 12HO                         11.35.49

  Rata 48
   1.  Lemming Wings(X) 12HO                       11.34.30

  Rata 49
   1. Team Muotka(M) 12HO                          11.38.28

  Rata 50
   1. Lupus Extreme(M) 12HO                        11.38.47

  Rata 51
   1.  Pirunvuoren Ponnistus(X;V) 12HO                 11.40.06

  Rata 52
   1.  OL-UT(W) 12HO                               11.40.18

  Rata 53
   1. Tambest Glass Team(M) 12HO                   11.40.47

  Rata 54
   1.  Team UI(M) 12HO                             11.41.52

  Rata 55
   1. Elämäntapaintiaanit(W;V) 12HO                 11.42.04

  Rata 56
   1. Avant(M;V;SV) 12HO                           11.46.50

  Rata 57
   1. Pretty Women(W) 12HO                         11.47.40

  Rata 58
   1. Luistelijat(M;V) 12HO                        11.48.54

  Rata 59
   1.   Tuurilla(M) 12HO                           11.53.54

  Rata 60
   1. GP(M) 12HO                                   11.55.32

  Rata 61
   1.  Azimut - KS(M) 12HO                         11.56.24

  Rata 62
   1. Veli Mäen (M) 12HO                           11.58.30

 

Salpaus-Rogaining 2011 järjestäjät haluavat kiittää kaikkia osallistujia, tukijoita ja järjestelyyn osallistuneita siitä että tapahtuma saatiin vietyä hienosti läpi.

Vuodelle 2012 on jo suunnitteilla Salpaus-Rogaining, joten tervetuloa mukaan myös silloin !

Salpaus-Rogaining 2011 event organizer would like to thank all competitors, supporters and organization to make it succesfull event.

For Year 2012 we have already plan to arrange Salpaus-Rogaining and we hope you all to join us then !


TULOKSET/RESULTS

 sij.  joukkue                                       sakot  tulos      loppuaika

12HO 12:00

1.  St.Petersburg-1(M;V)                              0    1810   11:35:17
         Denis Kuprienko;Yury Borodulin
  2. Sipoonkorven Pummaajat(M)                          0    1680   11:35:34
         Tomi Mäkelä;Tommi Nietosjärvi
  3. Veli Mäen Säätiö(M)                                0    1630   11:58:30
         Antti Korkeakangas;Harri Lehtimäki;Pentti Vepsäläinen
  4.  Team UI(M)                                        0    1550   11:41:52
         Jari Pitkäkoski;Manu Humppi
  5.  Azimut - KS(M)                                    0    1550   11:56:24
         Alexandr Kopelevich;Alexei Sobolev
  6. Tambest Glass Team(M)                              0    1530   11:40:47
         Sami Mäkinen;Asko Hänninen
  7. Rogaining.spb.ru(M)                                0    1480   10:53:47
         Aleksey Ozerov;Andrey Zolotykh
  8. Lupus Extreme(M)                                   0    1460   11:38:47
         Janne Snellman;Juha Päivärinta
  9.   Tuurilla(M)                                      0    1380   11:53:54
         Jussi Siukkola;Ville Siukkola
 10.  Pirunvuoren Ponnistus(X;V)                        0    1340   11:40:06
         Kai Törmikoski;Tarja Kärjä;Markku Karttunen
 11. Team Muotka(M)                                     0    1280   11:38:28
         Timo Pärnänen;Petri Hiirsalmi
 12. Luistelijat(M;V)                                   0    1240   11:48:54
         Pekka Pajunen;Mikko Nieminen
 13. Raisu Lumous(X)                                    0    1200   11:32:05
         Anne Rauhamäki;Tero Bister
 14. Spectr(X;V;SV)                                     0    1190   11:24:40
         Yakov Tumarkin;Elena Lisenenkova
 15. Avant(M;V;SV)                                      0    1190   11:46:50
         Alexandr Lisenenkov;Evgeny Emelyanov
 16.  Endurance(M;V)                                    0    1150   11:35:49
         Jari Tomppo; Petri Lietzen
 17.  Värisevät setämiehet(M)                           0    1100   11:20:32
         Ville Savilampi;Mikko Heinikoski
 18.  Lemming Wings(X)                                  0     980   11:34:30
         Sergey Lukin;Ilona Mironova
 19. Risukulman Sisu 1(X)                               0     950   11:32:10
         Seppo Niemi;Hanna Niemi;Rasmus Förster
 20. Taganay(X)                                         0     920   11:32:25
         Andrey Khokhlov;Elena Krylova
 21.  OL-UT(W)                                          0     890   11:40:18
         Essi Kangasaho;Terhi Kujala
 22.  Vika Suunta(M)                                    0     850   10:59:32
         Petteri Nikki;Topi Tuominen
 23. Pretty Women(W)                                    0     800   11:47:40
         Ekaterina Zolotykh;Natalya Pastukhova
 24. Tio Mila Svindlar (X;V)                            0     780   11:29:05
         Pia Ehlsten;Tom Nordfors
 25. GP(M)                                              0     730   11:55:32
         Ari Talja;Risto Mustaniemi
 26. Elämäntapaintiaanit(W;V)                           0     720   11:42:04
         Merja Ylähärsilä;Tuula Keronen
 27.   Socorro(X)                                       0     680    9:35:56
         Jouni Nurminen;Hannele Grönholm;Joonas Vainio
 28. Ruutiduo(W;V)                                      0     630   11:03:17
         Tuija Rantalainen;Arja Rantalainen
 29.  Duet Sinilga(X;V;SV)                              0     620   10:47:26
         Boris Tarasov;Tamara Firsova
 30. Azimut-NT(W;V;SV)                                  0     590   11:19:32
         Tatiana Petrova;Nina Minina
 sij.  joukkue                                       sakot  tulos      loppuaika

6HO 6:00

  1. Tyykikylän Blues(X)                                0     930    5:51:53
         Harri Koskinen;Marko Tasanen;Maija Kantelus,Sami Kuusi
  2. Huhtala(X)                                       -70     750    6:06:47
         Antti Huhtala;Maija Huhtala
  3. Zed KiviPää Challenge(M)                           0     740    5:48:24
         Alexey Maslov;Sergey Malin
  4. Mile-Sport(X;V)                                    0     710    5:50:38
         Maxim Gureev;Olga Gureeva
  5. kohti ääretöntä ja sen yli(X)                      0     650    5:50:32
         Tony Hellsted;Katja Kyckling
  6. Vuorenpeikot(X)                                    0     640    5:39:29
         Virva Vuorenpää;Asmo Vuorenpää
  7. Liekkitiimi(M)                                     0     630    5:37:32
         Mika Talvisilta;Niko Junnila
  8. Piisami(M)                                         0     630    5:45:21
         Jouni Lappalainen;Mikko Olkkonen;Jarkko Lappalainen
  9. Jumi(W)                                            0     590    5:51:50
         Ilona Kuittinen;Mirva Paavola
 10. Team Hikisol(M)                                    0     560    5:57:57
         Juho Rissanen;Veli Kolhinen;Antti Saastamoinen;Kari Uusitalo
 11. Legenda(X)                                       -20     560    6:01:43
         Gennady Bogopolskiy;Leena Bogopolskiy
 12. Voihyvät Sylvit(W;V)                               0     520    5:33:57
         Pirkko Ekdahl;Annikka Ekdahl;Marja-Liisa Laitala
 13. Luontokerho(M;V)                                -110     500    6:10:16
         Asko Juvonen;Hannu Sipilä
 14. H-Team(X)                                          0     420    5:49:29
         Marja Laine;Hanna Valtanen;Elisa Okker;Saija Okker;Antti Hurmerinta
 15. MarLen(W;V)                                        0     400    5:34:09
         Elena Semyonova;Marina Cherkasova
 16. TomiTimo(M)                                        0     350    5:15:45
         Timo Parkkinen;Tomi Pankkonen
 17. Pirttiojat(X;V)                                    0     350    5:17:34
         Kimmo Pirttioja;Katja Pirttioja
 18. Noutajat(W)                                        0     350    5:26:49
         Elina Ahvonen;Maria Ny
 19. AavXoo(X)                                       -100     320    6:09:52
         Ain Aaviksoo;Alice Aaviksoo
 20. Sirai-Lahti(W;V;SV)                                0     190    5:46:07
         Raija Stepniewski;Sirkka-Liisa Oksanen
 21. Team Tequila(X)                                    0       0    6:31:29
         Larissa Lehmusvirta;Juha Helminen
 22. BESAME MUCHO(X;V)                                  0       0    7:29:56
         Peeter Värnik;Kylli Värnik

3HO 3:00

  1. HBM-OK                                             0     520    2:58:07
         Sergei Tozur;Valeriy Slavinski
  2. HU-46                               		0     430    2:58:46
         Matti Sikiö;Pentti Kivelä
  3. Kölhi-Levänen                                	0     410    2:52:20
         Jarmo Levänen;Matti Kölhi
  4.  Hallden SK II		                        0     390    2:51:47
         Pekka Rekola;Tuomo Järvinen;Teuvo Lehtinen
  5. Team 94	                                        0     350    2:47:03
         Matti Hailu;Jukka Hailu
  6. P.P.                                               0     320    2:49:03
         Mikko Varonen;Markku Varonen;Simo Turtiainen
  7.  Team 2U2                                          0     320    2:55:57
         Heli Uusi-Uitto;Kyösti Uusi-Uitto
  8. Pirttikumpu	                                0     240    2:52:26
         Erkki  Nykänen;Anja Leppänen
  9.  THE LAMPAISET                                     0     230    2:51:10
         Sini Lampainen;Lasse Lampainen
 10. Risukulman Sisu 2                                  0     200    2:41:41
         Tiina Niemi;Heta Niemi;Liisa-Marjatta Pietinen
 11.   Team Backman 		                        0     190    2:32:35
         Hannu Backman;Tiina Riikonen
 12. A-perhe                                            0     140    2:47:28
         Jaakko Uusitalo;Hannele Alaruusi;Antti Alaruusi;Jussi Alaruusi;Aleksi Alaruusi

Route choices

Routes for all the teams are now available as a pdf-file: Routes


%d bloggers like this: