2014

Vielä kertaalleen päivitetty Tuloslista 12h sarjalaisille -12.5.2014-

Pahoittelut viivästyneistä korjauksista ja  Onnittelut Voittajille !

Tulokset, Salpaus-Rogaining V

 sij. joukkue                                        sakot   tulos loppuaika

12H 12:00

  1. Raivolan Rysapöksyt                                0    2580   11:47:45 OK        
         Juha Skinnari, Asmo Vuorenpää                                                    
  2. Team Woodman                                       0    2520   11:53:57 OK        
         Juha Nurminen, Pekka Teivanmäki                                                  
  3. Iker ja Cyril                                      0    2450   11:47:06 OK        
         Niko Toimela, Janne Hietala                                                      
  4. Vaarojen Maraton                                   0    2290   11:59:02 OK        
         O-P Holttinen, Krista Joona                                                      
  5. GP3                                                0    2210   11:38:05 OK        
         Patrik Buch Lund, Markus Juvala                                                  
  6. Lupus Extreme Mix                                  0    2130   11:28:54 OK        
         Reijo Roininen, Anu Roininen                                                     
  7. Team Lyngen                                        0    2130   11:29:44 OK        
         Tiina Isoniemi, Päivi Luoma, Niina Laakso                                        
  8. Telemark Team Ørn                                  0    2120   11:40:10 OK        
         Mikko Ylinen, Henri Arjanne                                                      
  9. Lupus Extreme                                      0    2120   11:55:01 OK        
         Janne Snellman, Juha Päivärinta                                                  
 10. Nopsakoipi                                         0    2080   11:47:53 OK        
         Jouni Nurminen                                                                   
 11. Raivojuoksijat                                     0    2070   11:05:20 OK        
         Manu Humppi, Mika Laiti, Santtu Erkkilä                                          
 12. ACE Logistics                                      0    2030   11:46:36 OK        
         Tanel Kannel, Karli Lambot                                                       
 13. IhanHukassa                                        0    2020   11:42:06 OK        
         Juha Karppinen, Mikko Nieminen, Pekka Pajunen                                    
 14. RC Eemeli                                          0    1910   11:46:16 OK        
         Tommi Lahtonen, Anssi Auvinen                                                    
 15. Pirunvuoren Ponnistus                              0    1870   11:33:06 OK        
         Kai Törmikoski, Markku Karttunen, Tarja Törmikoski, Reetta Heiskanen             
 16. Hortus medikales                                   0    1870   11:39:12 OK        
         Marja Rantanen, Mari Koivunen                                                    
 17. Liekkitiimi                                        0    1810   11:30:41 OK        
         Mika Talvisilta, Niko Junnila                                                    
 18. Päijänteen kiertäjät                               0    1810   11:31:49 OK        
         Joonas Karjalainen, Arto Malmberg                                                
 19. RC Wild Leopards                                   0    1770   11:29:33 OK        
         Toni Tiainen, Timo Kokkila, Jarkko Murtoaro                                      
 20. Lumioksa                                           0    1710   11:09:13 OK        
         Saija Okker, Mikko Luusalo                                                       
 21. Rekolan Raikas                                     0    1690   11:02:23 OK        
         Helena Haapomaa, Eki Haapomaa                                                    
 22. Team Muotka                                        0    1680   11:25:19 OK        
         Petri Hiirisalmi, Janne Marin                                                    
 23. Ryläyksen ystävät                                  0    1670   10:50:54 OK        
         Anne Rauhamäki, Tero Bister                                                      
 24. BuWaRog                                            0    1660   11:43:11 OK        
         Kimmo Eronen, Petri Rantanen                                                     
 25. GP2                                                0    1510   11:07:53 OK        
         Risto Mustaniemi, Risto Aro                                              
 26. Peräkylän Ponnistus                                0    1510   11:28:46 OK        
         Pohjan Tähti, Imatran Voima                                                             
 27. HC Kukot                                           0    1500   11:32:42 OK        
         Lauri Tolonen, Petri Aaltonen                                                    
 28. Itäblokin Saattohoitajat                           0    1420   11:24:26 OK        
         Tuomas Sovijärvi, Johanna Paija   
 29. Data Rangers                                       0    1420   12:00:00 OK        
         Anssi Tervonen, Teemu Halttunen, Jaakko Lehto                                                                                           
 30. Sikakorven Sisu                                    0    1330   11:42:21 OK        
         Antti Risikko, Tero Kajaus, Antti Markkola, Jukka Simola, Antti Virsu            
 31. Varsin maltilliset miehet                          0    1280   11:53:50 OK        
         Veli-Matti Paananen, Antti Jutila                                                
 32. Team Snowflakes 2                                  0    1230   10:50:15 OK        
         Mari Hjelt, Maarit Hannu, Marjut Kujansuu                                        
 33. Sotanorsut Seikkailulla                            0    1200    7:19:42 OK        
         Anni Toppila, Samuli Hankivuo                                                    
 34. Team Asana                                         0    1200   11:54:15 OK        
         Anniina Erkkilä, Olli Nuoranto                                                   
 35. Nastolan Terä                                      0    1180   11:41:30 OK        
         Tuija Rantalainen, Arja Rantalainen                                              
 36. Hiiturit                                           0    1180   11:46:09 OK        
         Virva Vuorenpää, Tuula Pajunen                                                   
 37. Nopsat                                             0    1110   11:32:53 OK        
         Elina Ahvonen, Tiina Lindqvist                                                   
 38. Opintomatkailijat                                  0    1050   10:42:44 OK        
         Marja Tonttila, Heidi Antila                                                     
 39. Jouteleen Soutajat                                 0    1030   10:58:32 OK        
         Minna Myllyoja, Maija Virta                                                      
 40. LL                                                 0    1020   11:14:27 OK        
         Zoya Molotkova, Elena Lisenkova                                                  
 41. Timesco Outdoor                                    0    1010   10:44:00 OK        
         Heikki Koivisto, Ville Savolainen                                                
 42. Juuristo                                           0    1010   11:20:44 OK        
         Ville Kaipainen, Joonas Juuti                                                    
 43. MC Mummo                                           0    1010   11:58:44 OK        
         Jussi Riku                                                                       
 44. Luxus                                              0     970   11:32:11 OK        
         Mirva Koivisto, Jenni Kaipainen                                                  
 45. Hauki                                              0     960    7:48:00 OK        
         Tuuli Aaltonen, Villa Varis                                                      
 46. OnTääNyVaikeet                                     0     890   11:36:05 OK        
         Timo Ketola, Laura Lakio                                                         
 47. Team Sweco Finland                                 0     820    7:36:56 OK        
         Timo Pekkinen, Mika Pirinen                                                      
 48. A-team                                             0     370    2:56:18 OK        
         Jaakko Uusitalo, Antti Alaruusi                                                  
 49. Laineet                                            0     160    8:42:20 OK        
         Tuire Laine, Maarit Laine                                                        

6H 6:00

1. Tyykikylän Blues                                   0    1390    5:51:20 OK

Tuula Nieminen, Harri Koskinen, Sami Kuusi, Mika Penttilä

2. Socorro!                                           0    1380    5:48:02 OK

Jouni Nurminen, Matti Toivio

3. Luupiikki                                          0    1360    5:50:19 OK

Antti Rantanen, Mikko Laine, Tuomas Nieminen

4. Katumus                                            0    1350    5:59:34 OK

Sakari Savola, Teemu Laine

5. OC Toffee                                        -60    1320    6:05:29 OK

Asko Hänninen, Sami Mäkinen

6. Telemark Team Ørn 2                              -20    1310    6:01:40 OK

Aki Halme, Kalle Martikainen

7. Haukkavuoren Härskit                               0    1190    5:28:51 OK

Mikael Fogelholm, Pertti Syrjälä

8. Oxalis                                             0    1190    5:59:28 OK

Juha Pikkarainen, Johanna Pikkarainen, Jari Myllyperkiö

9. Kisaturistit                                     -10    1160    6:00:17 OK

Merja Hakala, Milla Seppä

10. Resistance                                      -110    1160    6:10:46 OK

Ilkka Lassila, Joona Eskelinen

11. Sotka                                            -40    1150    6:03:03 OK

Mikko Kotola, Riku Heikkilä

12. Silver Sioux                                       0    1110    5:42:01 OK

Hans Tuominen, Jari Siukkonen, Olli-Pekka Silfverhuth

13. HKT                                                0    1100    5:34:45 OK

Antti Kalliomäki, Juuso Västilä

14. Hiihtokinkut                                       0    1100    5:48:11 OK

Jenni Korhonen, Noora Virtanen, Terhi Pollari

15. Paha Rasti 1                                       0    1090    5:59:59 OK

Pete Mäkelä, Sami Liponkoski

16. Hukkasuunta                                        0    1080    5:24:10 OK

Jyrki Pietilä, Arto Palsio

17. Team Pecos                                         0    1050    5:34:57 OK

Pekka Pekkala, Oskari Pekkala

18. Team Hessut                                        0    1040    5:43:23 OK

Eerikki Lindlöf, Heikki Olli

19. Kakkuvuoren Kompassi ja Tainaveden Tenho           0    1040    5:56:13 OK

Tomi Mäkelä, Merja Ylihärsilä

20. Rajavillit 1                                       0    1040    5:58:31 OK

Johanna Tuosa, Marja Vuorinen

21. Repolan Raittiusseura                              0    1020    5:50:39 OK

Kalle Tarhonen, Heikki Helevä

22. UK Ajokoirat                                     -30    1010    6:02:54 OK

Tuomo Sihvo, Jyri Niveri

23. Team K                                             0    1000    5:38:04 OK

Anna Karppinen, Henri Karppinen

24. Team Hautaniemi                                    0    1000    5:41:47 OK

Petri Hautaniemi, Marjaana Hautaniemi

25. Vihaiset Muumit                                    0     990    5:51:40 OK

Erik Seesjärvi, Miikka-Pekka Rautiainen

26. TREMK                                              0     990    5:59:12 OK

Minna Haavisto, Hanna Pihjarinne, Nina Hyvönen, Seppo Pohjoisaho

27. M&M                                                0     980    5:40:29 OK

Minna Koskelainen, Marko Koskelainen

28. Monsters Inc.                                      0     970    5:55:49 OK

Pontus Backlund, Pernilla Backlund

29. Dagaz                                              0     960    5:35:36 OK

Jari Jokela, Marja Jokela

30. ExRaLu                                             0     950    5:47:19 OK

Jarmo Launonen, Nina Asikainen

31. Retkiryhmä 06                                      0     900    5:49:40 OK

Antti Kinnunen, Matti Kinnunen, Mikko Heinikoski

32. Rastipiikkiö 2                                     0     880    5:52:15 OK

Salla Sergelius, Elina Lietzen

33. Metsän Neidon Ilvekset = MNI                       0     860    5:53:53 OK

Mikko Heimola, Jarno Pakkanen

34. VRU Hyvinkää                                       0     850    5:50:03 OK

Matti Kölhi, Jarmo Levänen, Jukka Rahkonen

35. Tehoset                                            0     830    5:55:09 OK

Anne Korhonen, Kaija Korhonen

36. Jumi                                               0     800    5:43:43 OK

Mirva Paavola, Ilona Kuittinen

37. Päijät-Pummi 1                                     0     760    5:39:00 OK

Antti Halme, Lauri Halme, Esa Koskimaa

38. ELV                                                0     730    5:42:40 OK

Velipekka Raes, Eeva-Liisa Salonen

39. MCA500                                             0     710    5:31:25 OK

Sakari Kotola, Perry Suojoki, Juha Mölkänen

40. Koira ja Kissa                                     0     700    5:55:09 OK

Andrei Zherder, Liubov Astakhova

41. Suuntahukka                                        0     670    5:37:24 OK

Joonas Jaakkola, Joel Clee

42. Marmotta                                           0     650    5:56:42 OK

Pirjo Reinikainen, Beatrix Malmsten

43. Team Tawara                                        0     640    5:48:56 OK

Jari Pussinen, Pami Pihlström

44. Lappauuno                                          0     630    5:57:18 OK

Raija Koskinen, Jukka Koskinen

45. Päijät-Pummi 2                                     0     620    5:36:32 OK

Pauliina Nurminen, Leena Koskimaa, Aleksi Halme

46. Mie ja hää                                         0     600    5:18:43 OK

Maria Makkonen, Taina Pärnänen

47. Hilp                                             -10     600    6:00:58 OK

Timo Kytö, Vesa Vanhanen

48. Paha Rasti 2                                       0     580    5:41:12 OK

Malin Moisio, Johanna Piesala, Teija Liponkoski

49. ATP                                                0     550    5:50:55 OK

Anni Seppälä, Martina Candolin

50. Hapsun Enkelit                                     0     520    5:34:00 OK

Sanna Lahtinen, Anu El-Ghaoui, Katja Heinonen, Hanna Metsä-Eerola, Sari Ojansuu

51. Se on jämpti 6.14.49                               0     500    5:26:57 OK

Eveliina Aalto-Kekäläinen, Suvi-Maria Hautala

52. Gett                                             -70     500    6:06:16 OK

Risto Tanninen, Reetta Viitanen

53. Kippari&Kowalski                                   0     490    5:28:23 OK

Valtteri Alhström, Riitta Yli-juuti

54. Mr. ja Mrs. Smith                               -140     490    6:13:27 OK

Esa Honkonen, Marika Lehtelä

55. SiMa                                               0     470    5:38:38 OK

Matti Hailu, Sirkka Laine-Hailu

56. Mail                                               0     460    5:39:27 OK

Maisa Aaltonen, Ilari Mäkinen

57. Telemark Team Ørn 1                             -150     370    6:14:14 OK

Tommi Koskinen, Jussi Koiranen

58. Siskokset                                       -150     210    6:14:56 OK

Sari Hautala, Satu Juurakko

59. Team Kukkakumpu                                    0       0    6:38:04 Hyl

Jyrki Piirainen, Jukka Siren

3HO 3:00

1. Hälvälän Huru-ukot                                 0     670    2:58:12 OK

Marko Venemies, Marko Kopra, Sami Arola

2. HBM OK                                           -40     630    3:03:04 OK

Sergei Tozur, Valeri Slavinski

3. Juntit OK                                          0     600    2:56:23 OK

Timo Voutilainen, Timo Vlasov

4. Team Massu                                       -10     590    3:00:01 OK

Henri Laamanen, Kati Puskari-Laamanen

5. Kujelot                                            0     560    2:59:01 OK

Mikko Matilainen, Markus Matilainen

6. Pannkaka-Show                                      0     500    2:41:58 OK

Oskari Westerholm, Juuso Mattila, Outi Marttila

7. HU-46 Vipeltäjät                                 -80     470    3:07:05 OK

Matti Sikiö, Pentti Kivelä

8. LOST                                               0     380    2:45:29 OK

Anna Mashina, Vladislav Kolganov

9. Aurahai                                            0     370    2:51:17 OK

Jukka Hailu, Kirsi Auranen, Aleksi Hailu

10. Inkalilja                                          0     370    2:52:48 OK

Inkililja Pirinen, Katri Pirinen, Marko Pirinen

11. Rasti Termiitit                                    0     300    2:23:45 OK

Mika Korpi, Tero Korpi

12. Ihan Hirveet 2                                     0     290    2:52:05 OK

Veeti Halinen, Samuli Tarula

13. Team Myllyniemi                                 -150     280    3:14:01 OK

Jukka Myllyniemi, Roope Myllyniemi

14. Team Hupakot                                       0     160    2:35:46 OK

Paula Viinikka, Terhi Salminen, Marinkia Linna, Tiia Bister, Riikka Mäkinen

15. Pingviinitiimi                                   -60      70    3:05:17 OK

Maryem Capkan, Katarina Capkan, Melike Capkan

2MTB 2:00

1. Eksymä360                                          0     700    1:55:14 OK

Timo Raudus

2. Paniikkinappula                                    0     590    1:49:26 OK

Herkki Tyrväinen

3. Jaakko Leppänen                                    0     590    2:00:00 OK

Jaakko Leppänen

4. Team SnowFlakes                                    0     570    1:55:09 OK

Salla Ruosaari

5. Arkalokki                                          0     550    1:59:35 OK

Ilkka Heinonen, Karoliina Heinonen

6. Kimmo Gynther                                    -50     530    2:04:08 OK

Kimmo Gynther

7. Rastivarsat                                        0     520    1:51:16 OK

Tom Karppinen

8. Juha Lilja                                         0     520    1:59:33 OK

Juha Lilja

9. Eksymä 360 2                                       0     500    1:55:05 OK

Jouko Kleemola

10. SV-M                                             -40     500    2:03:19 OK

Max Lindfors

11. Hyra                                             -60     500    2:05:35 OK

Janne Turpiainen, Petri Kiiskinen

12. Taneli Laine                                       0     480    1:51:37 OK

Taneli Laine

13. Hiiltomiehet 1                                     0     480    1:53:18 OK

Eerik Nurminen

14. KevätpolkuLaineet                                  0     450    1:50:55 OK

Kari Laine, Merja Laine

15. Olli-Pekka Vesamäki                                0     450    1:58:21 OK

Olli-Pekka Vesamäki

16. Teukka                                             0     440    1:55:16 OK

Teuvo Lehtinen

17. PMPO                                               0     440    1:59:44 OK

Pentti Ovaska, Pentti Mäennenä

18. Juha Vesamäki                                      0     410    1:49:01 OK

Juha Vesamäki

19. Seppo Ollikainen                                -130     390    2:13:00 OK

Seppo Ollikainen

20. Pertti Nyberg                                      0     380    1:55:04 OK

Pertti Nyberg

21. Hollolan Urheilijat -46                            0     360    1:54:24 OK

Tiina Riikonen

22. Ihan Hirveet 1                                     0     360    1:58:03 OK

Janne Ristolainen, Joona Halinen

23. Eksymä 360 4                                       0     340    1:39:00 OK

Arttu Kleemola

24. Timo Sarkkinen                                   -40     330    2:03:52 OK

Timo Sarkkinen

25. Laatokan Kiertäjät 1                             -70     290    2:06:05 OK

Juha Teirivaara, Jyrki Uolamo

26. Hiiltonaiset 1                                     0     280    1:48:08 OK

Kaarina Nurminen, Henna Nurminen

27. Ruotulan Rusakot                                   0     240    1:59:40 OK

Pasi Nikula, Anne Timonen

28. Eksymä 360 3                                       0     210    1:23:39 OK

Joona Kleemola

29. SV-D                                             -50     190    2:04:02 OK

Anne-Maj Blomster

30. Jouko Torvikoski                                 -50     180    2:04:11 OK

Jouko Torvikoski

 

 

 

 

 

Olipa pääsiäisenä hieno keli.

Olipa pääsiäisenä hieno keli.

 

 

 

 

-1.4.2014-

 

Kilpailukeskuksena toimii 2014 Vierumäen Koulu, osoitteessa :

Tupamäentie 1, 19110 VIERUMÄKI

61.10770, 25.92973

linkki kartalla

http://www.fonecta.fi/s/1Zdz

 

Event Hash House in 2014 will be Vierumäki elementary school.

address is given above and hopefully the link will work.

 

 

-16.3.2014-

Muutos MTB sarjan suhteen. Tarjolle tulee myös 2h pyöräsarja, missä voi mennä yksin tai parin kanssa.

Hinta on 15€ per henkilö aina 30.4 asti.

 

Update for the MTB possibility. Now we can offer also 2h MTB class which is open to just one person or team.

price is 15€ per person, registration open until 30.4

 

 

-8.1.2014-

Ensimmäinen ilmoittautuminen SR2014 on saapunut.

Kysely siitä että onko MTB sarja jäänyt vahingossa pois oli myös saapunut sähköpostilla. Tämän vuoden maastossa antaisi kyllä siihen mahdollisuuden, mutta nyt rastipisteet on viety pääosin pois polkujen/tien lähietäisyydeltä ja meillä ollut epäilys ettei MTB sarjalaiset haluaisi kuljettaa pyöräänsä niin pitkä matkoja metsässä tai sitten sallia että pyörän voi jättää muutaman sadan metrin päähän. Jos rastille pitäisi päästä  hyvin pyörän kanssa, niin emme usko että alle 2h lenkki, missä paljon tietä, olisi kovinkaan kiinnostava. Muussa tapauksessa voisimme ajatella jopa 5h sarjaa, jos mainitsemani haasteet pyörän kanssa sopii halukkaille.

Keskustelua asiasta voi käydä joko Facebookissa tai lähettää sähköpostia.

—————————————————————————————————————-

– 20.10.2013 –

Kisapäiväksi saimme määritettyä 3.5.2014.

Tulemme päivittämään tietoja näille sivuille talven ja kevään aikana.

T. Salpausrogaining järjestäjät

Mainokset
%d bloggers like this: