Tulokset 2018


 sij. joukkue                         sakot   tulos     loppuaika      matka

3H 3:00


  1. Ajolinja                             0     670    2:59:53 OK    17.3 km
         Olli Laurell, Ari Jääskeläinen

  2. OK Eiku                              0     620    2:58:01 OK    17.2 km
         Johanna Herranen, Sami Leinonen

  3. OHO!                                 0     610    2:53:59 OK    17.6 km
         Kim Seppänen, Antti Kaartokallio, Antti Halme

  4. Team Bacon                           0     570    2:43:58 OK    13.2 km
         David Farkas, Mark Voit

  5. VRU Hyvin käy                      -10     550    3:00:39 OK    16.3 km
         Matti Kölhi, Jukka Rahkonen

  6. Saurusmetsän fossiilit             -20     520    3:01:17 OK    16.6 km
         Essi Kangasaho, Kalle Rosenblad

  7. INUS-Lahti                           0     450    2:52:00 OK    12.9 km
         Ilja Ouretski, Mihail Kuokkanen

  8. Vantaan Veturi                     -30     370    3:02:34 OK    12.0 km
         Timo Simell, Juha Laakso, Jari Salo

  9. Kuukkeli                             0     320    2:41:15 OK    10.6 km
         Jan Wistbacka, Tanja Wistbacka

  10. Metsään meni                        0     320    2:54:32 OK    10.6 km
         Henna Nikkanen, Sanna Raunila

  11. Ul-La                             -50     270    3:04:29 OK    10.6 km
         Laura Sares-Jäske, Ulla Sares

  12. A&P                              -130     270    3:12:38 OK    12.0 km
         Petri Tynjälä, Anu Kauppi

  13. Kummitädit                        -60     260    3:05:44 OK    10.6 km
         Päivi Wessman, Sirpa Reimari

  14. TELa                                0     240    2:42:45 OK    10.3 km
         Timo Lahti, Eveliina Lahti

  15. Pihkaniskat                         0     220    2:46:04 OK    10.0 km
         Jarkko Kaija, Jukka Mäkiaho

  16. TEAM KIRVES                         0     220    2:38:39 OK    10.0 km
         Juha Kirves, Maija Kirves

  17. Team Toivo                          0     110    2:24:46 OK     7.2 km
         Toivo Suokas, Sanna Suokas, Ulla Suokas

6H 6:00


  1. Rasti Elmo                           0    1340    5:57:27 OK    33.5 km
         Risto Kärkkäinen, Eero Latva-Rasku

  2. Team Pecos                           0    1240    5:48:22 OK    28.6 km
         Pekka Pekkala, Oskari Pekkala

  3. Ihan Hukassa                         0    1200    5:50:23 OK    26.0 km
         Juha Karppinen, Timo Lainema

  4. Haahuilijat                          0    1130    5:53:30 OK    28.6 km
         Jouni Vartiainen, Sami Nurmi

  5. Yövilkka                             0    1100    5:57:12 OK    25.3 km
         Anne Kiljunen, Tommi Lahtonen

  6. Taatusti löytyy                      0     990    5:51:05 OK    23.3 km
         Tuomo Kuosmanen, Teija Varis

  7. Laktaattiasidoosi                    0     990    5:54:00 OK    23.1 km
         Terhi Harjula, Hanna Lyyra

  8. Korhoset                             0     880    5:38:01 OK    26.7 km
         Marja Korhonen, Kai Korhonen

  9. Team H&H                           -10     840    6:00:49 OK    27.0 km
         Sara Tuomaala, Hetti Kirves

 10. Tähden Lennot                        0     800    5:51:53 OK    21.0 km
         Harri Niinikoski, Laura Niinikoski

 11. m&m                                  0     790    5:58:10 OK    22.4 km
         Minttu Mustonen, Milka Haverinen

 12. Team ventures                        0     770    5:41:34 OK    24.8 km
         Sampsa Rautio, Markku Segerstedt

 13. DT                                   0     750    5:33:21 OK    20.3 km
         Markus Ala-Hautala, Anu Kankkunen

 14. Rasti-Sorsat                         0     720    5:46:45 OK    21.2 km
         Jarkko Kostiainen, Kaisa Kurvinen, Essi Kostiainen

 15. Itkupotkuraivari                     0     690    5:46:21 OK    18.6 km
         Antti Jutila, Veli-Matti Paananen

 16. Laipio                               0     660    4:49:55 OK    21.5 km
         Timo Kärnä, Ritva Ryynänen

 17. Marjanpoimijat                       0     650    5:49:30 OK    17.7 km
         Marika Alhonen, Tero Alhonen, Silja Tilles

 18. Hukarit hukassa                      0     610    5:55:42 OK    21.1 km
         Sirpa Hukari, Jussi Hukari

 19. Team K                               0     600    4:40:30 OK    18.0 km
         Henri Karppinen, Anna Karppinen

 20. Pummiryhmän harha-askeltajat         0     600    5:41:44 OK    16.5 km
         Satu Hänninen, Heli Hänninen

 21. Hukassa ilman Seppoa                 0     550    5:48:33 OK    16.8 km
         Nina Hyvönen, Hanna Pihlajarinne, Minna Haavisto

 22. Ryhmä Hau                            0     520    5:48:25 OK    13.1 km
         Satu Klimschin, Joonas Vilenius, Liisa Kontinen

 23. Kuhmalahden Kisa/HanTe               0     460    4:51:02 OK    14.7 km
         Tero Vähäsöyrinki, Hanna Vähäsöyrinki

12H 12:00


  1. JuMi on voimaa                       0    2250   11:57:15 OK    54.2 km
         Juha Skinnari, Mikko Eklund

  2. Team PaTe                            0    2040   11:39:07 OK    51.1 km
         Pasi Sarilampi, Tero Ojala

  3. Lupus Extreme                        0    1940   11:58:43 OK    49.5 km
         Janne Snellman, Samuli Ketola

  4. Rastihapot                           0    1680   11:36:01 OK    39.9 km
         Antti Kaasalainen, Jarmo Ikonen

  5. Pirunvuoren Ponnistus Ladies         0    1620   11:41:23 OK    40.8 km + ?
         Reetta Heiskanen, Tarja Törmikoski

  6. Lumioksa                             0    1370   11:30:53 OK    33.1 km
         Saija Okker, Mikko Luusalo

  7. Katumus                              0    1370   11:38:48 OK    39.0 km
         Sakeri Savola, Teemu Laine

  8. Kisaturistit                         0    1350    9:19:10 OK    31.6 km
         Merja Hakala, Milla Seppä

  9. NUTSIT                               0    1350   10:27:35 OK    33.7 km
         Eero Lumme, Tiina Puonti, Niina Matturi

 10. Köppänät                             0    1340   11:27:23 OK    37.4 km
         Hannu Lempinen, Edvin Hepokangas

 11. Team Paristo                         0    1310   11:58:19 OK    33.1 km
         Risto Mustaniemi, Risto Aro

 12. Tytöt tunkkaa tykimmin               0    1300   10:58:02 OK    30.4 km
         Laura Järvinen, Sanna Viitanen, Laura Lakio, Pia Taiminen

 13. Pirunvuoren Ponnistus Gentlemen      0    1200   10:01:34 OK    27.2 km
         Kai Törmikoski, Riku Kankkunen

 14. Kilpakonnat                          0    1120   10:35:01 OK    29.9 km
         Laura Anttolainen, Kaisa Nieminen

 15. Harhailujaos                         0    1110   11:47:34 OK    28.5 km
         Ari-Tapio Toivonen, Antti Terävä, Lauri Kyrölä

 16. Nastolan Terä`s Sisters              0     970   11:46:34 OK    26.9 km
         Sari Hautala, Satu Juurakko

 17. Team Kevo                            0     830    9:15:54 OK    21.6 km
         Jari Kosenius, Sirkka-Liisa Kosenius

 18. Lakka                                0     790    9:11:50 OK    22.7 km
         Anna Lisenenkova, Elene Lisenenkova, Marina Palechkina

 19. Nastolan Terä                        0     590   10:10:29 OK    24.2 km
         Tuija Rantalainen, Arja Rantalainen

 20. Laineet                              0     170    6:49:01 OK     8.8 km
         Tuire Laine, Maarit Laine

5MTB 5:00


  1. Tiirismaan Tamppaajat              -30    1430    5:02:41 OK    45.0 km
         Antti Nousiainen, Jaakko Soivio

  2. IHR MTBO                             0    1240    4:47:08 OK    37.7 km
         Kimmo Gynther

  3. Avventura Club Lago di Nero          0    1230    4:53:40 OK    35.1 km
         Jarmo Mäkelä

  4. Lahden Taimi                         0    1210    4:44:39 OK    40.4 km
         Timo Sarkkinen

  5. Yö-Rogaining                         0    1210    4:45:30 OK    37.0 km
         Jari Kaaja, Topi Juden

  6. Sikakorven Sisu                      0    1190    4:54:17 OK    36.7 km
         Antti Virsu, Mikko Saarelainen, Jarmo Launonen

  7. Aivan Raato                          0    1190    4:59:23 OK    34.6 km
         Jussi Ernamo, Mikael Lamberg

  8. Eksymä 2                           -60    1150    5:05:06 OK    28.7 km
         Jouko Kleemola

  9. Eksymä 3                             0    1120    4:38:51 OK    34.2 km
         Joona Kleemola

 10. Eksymä 360                           0    1120    4:44:00 OK    29.0 km
         Timo Raudus

 11. PMPO                                 0    1120    4:57:33 OK    41.1 km
         Pertti Ovaska, Pentti Mäennenä

 12. Sainio                               0    1100    4:33:16 OK    35.4 km
         Mikko Sainio

 13. Hoto                                 0    1070    4:49:06 OK    35.6 km
         Pekka Hotokka

 14. Pitkäjärven B.O.D.A.R.I.T.           0     990    4:50:46 OK    35.1 km
         Mikko Suoranta, Altti Sevon, Petri Ketola, Markku Sulasma

 15. Team Hylkeet                         0     960    4:49:55 OK    33.7 km
         Henri Hämäläinen, Atte Korhonen

 16. Renttu ja Kaunis                     0     930    4:49:22 OK    36.8 km
         Mikael Fogelholm, Noora Kanerva

 17. Flowsnakes                           0     930    4:55:32 OK    36.9 km
         Timo Parkkinen, Panu Nieminen

 18. Super Boys                           0     920    4:38:45 OK    34.1 km
         Petteri Surakka, Petteri Taskinen

 19. UK Ajokoira                        -80     910    5:07:44 OK    38.3 km
         Jyri Niveri

 20. Pasanna                              0     870    4:46:02 OK    39.8 km
         Sanna-Maija Kela, Pasi Heinonen

 21. Team Asana                           0     820    4:55:04 OK    29.0 km
         Anniina Erkkilä

 22. Läskit metässä                       0     790    4:33:03 OK    29.6 km
         Kari Laine, Merja Laine

 23. Maamittari                           0     790    4:33:06 OK    29.6 km
         Taneli Laine

 24. JuMi                                 0     750    4:41:42 OK    27.1 km
         Mikko Pitkänen, Jukka Kärkkäinen

 25. Eksymä 4                             0     680    4:29:53 OK    30.8 km
         Arttu Kleemola

 26. Kantti & aisa                        0     660    4:51:10 OK    27.0 km
         Kaisa Pohjonen

 27. Bönde                                0     640    4:41:52 OK    31.6 km
         Benjamin Saarela

 28. Vorssan vääntäjät                    0     620    4:45:40 OK    34.3 km
         Thomas Saarela, Timo Saarela

 29. Team Karhunkolo                      0     620    4:55:52 OK    21.8 km
         Sami Rive, Hanna-Mari Erkkilä

 30. Team Matala Aita                     0     570    4:27:01 OK    21.4 km
         Kirsi Nurmi, Juho Nurmi

 31. Umpimähkä                            0     590    4:51:00 OK
         Vesa Jäntti

 32. TÄH!                                 0     550    3:48:16 OK    14.8 km
         Velipekka Raes, Eeva-Liisa Savonen

 33. Satun ja Eeviksen pyöräretki         0     550    4:32:10 OK    14.8 km
         Eeva-Liisa Holmström, Satu Rinkinen

 34. Team Satulintu                       0     460    4:48:51 OK    27.1 km
         Niina Lintu, Helena Taivainen

 35. Angus McFire                         0       0    6:07:18 Hyl   35.8 km
         Pontus Backlund

 

Mainokset
%d bloggers like this: